top of page
Hagamad Inside Left.jpg
Hagamad Inside Center.jpg
Hagamad Inside Right.jpg

הזמנות מקוריות לת-מווצה ובר מצווה

שפע רעיונות להזמנות יצירתיות הקשורות לכלת/חתן השמחה, סגנון האירוע, עונות הנה ועוד...

 

"חייבים להדפיס הזמנות". משפט מוכר, למרות שאנחנו חיים בעידן הדיגיטאלי של המאה ה-21. כולנו מחפשים דרכים מקוריות לחגוג לילדינו את בר/בת המצוה... ובהזדמנות זו להראות לעולם שגם אנחנו קצת יצירתיים. נכון? חשוב לנו לתת לילדים את ההרגשה שהם מיוחדים ולצקת בהתאם אופי מיוחד לאירוע. וכמובן, לפני האוכל והאטרקציות, אירוע מיוחד מתחיל בבחירת עיצוב הזמנות לאירוע. עבור המוזמנים, ההזמנה מהווה הזדמנות ראשונה לחוות את ייחודיותו של האירוע ולהתחיל להתרגש, הרבה לפני שזה באמת מתחיל. לכן, רבים מההורים משקיעים מחשבה מרובה על בחירת הקונספט להזמנה, בחירת אלמנטים ויזואליים, פונט מתאים, נייר ומעטפה... באמת? נייר ומעטפה?

 

אפילו אני חוטא לפעמים בגלישה לפתרונות סטנדרטיים. מי אמר שהזמנה חייבים להדפיס על נייר? כן, כמעט שכחתי להזכיר שהמקוריים שבינינו לפעמים מעדיפים לכתוב ולהעביר את המסר על חומרים מפתיעים יותר כגון: בקבוקים משומשים ופקקי בקבוקים, חלוקי נחל, יצירות מפימו, מאפה הנושא את המסר, סוכריה על מקל ומה לא. כל אחד משייט במקום הנוח לו באוקינוס החשיבה היצירתית. כדי להקל עליכם בהמצאה/מציאה של רעיון המתאים לסגנון האירוע שלכם, ריכזתי רעיונות שונים לפי נושאים. אם משהו מפה מתאים לכם, אתם מוזמנים להשתמש בו. ואם לא מצאתם ברשימה משהו שהדליק אתכם, נסו לקרוא אותה שוב, אבל הפעם רק כמקור השראה כדי לנסות ולהמציא רעיון פרטי משלכם. אם מצאתם רעיון מקורי, אשמח אם תכתבו לי ואוסיף אותו לכתבה, כדי שגם אחרים יוכלו ליהנות ממנו. אל תחששו להתחלק עם אחרים ברעיונותיכם. אני עושה את זה במשך שנים וזה רק מעשיר ומדרבן את החשיבה היצירתית שלי שממשיכה להמציא רעיונות חדשים.  

 

מן המסורת

משפחות רבות מעטרות את ההזמנות באלמנטים מן המסורת היהודית:

מגן דוד, ספר תורה, טלית, סוכריות שזורקים על חתן הבר-מצווה בסוף הקריאה ועוד.

 

חתן/כלת השמחה בראי ישר או עקום

צילום פורטרט מתאים, קריקטורה אישית שהוכנה בעוד מועד, צילום בסביבה הקשורה לתחביב של כלת/חתן השמחה (צילום עם כלי הנגינה, עם בעלי חיים לחובבי טבע, כל המשפחה כנבחרת כדורסל לחובבי ספורט או המשפחה כלהקת רוק).

 

יצירה אישית

אוטופורטרט (מישהו יודע ליצור את דמותו מחומרים ממוחזרים בסגנון חנוך פיבן?), ציור, פסל, קולאז', צילום או כל יצירה אישית אחרת.

 

סיפור של אירוע

לפעמים בוחרים סגנון ייחודי המוביל כחוט השני לאורך כל האירוע. פיות מן האגדות, משחקי ילדים, סרטים מפורסמים, טיולים בעולם, ימאות, טבע ועוד. אירועים סביב נושא מקובלים מאד כאשר הם נערכים בתקופת פורים. מובן מאליו שנושאים כאלה צריכים לבוא לידי ביטוי גם בעיצוב ההזמנות.  

 

פירות העונה

תמיד אפשר להשתמש בסמלי העונה.

  • בקיץ: ארטיקים, כובעים, בגדי ים, מטקות, שמשיות, סירות, משקפי שמש, גלשנים.

  • בסתיו: חצב, נחליאלי, שלכת, חסידות

  • חורף: גשם, עננים, מטריות, פרחי חורף

  • אביב: פרחים, שמש זורחת, טיולים בטבע, מים זורמים בנחל

כאשר האירוע נערך בסמוך לחגים, ניתן להשתמש בסמלי החגים: שופר, קישוטי סוכה, נרות וסביבונים, שתילים, תחפושות וליצנים, מצות, דגל ישראל (ואולי פטיש פלסטי?), טנא.

 

ואם עד עכשיו לא מצאתם ברשימה את הרעיון שלכם, אז אולי...

  • הזמנה בסגנון העתידות של בזוקה ג'ו?

  • "פרסים" - זוכרים מילדותנו?

  • הארי פוטר, רובוטריקים, דמויות ספורט, כדור פורח, בראץ, בארבי ועוד.

  • טיולים משפחתיים מחו"ל

  • אולי עיצוב בסגנון הזמנה או כרטיס למופע או להצגת תיאטרון?

 

ואם לא בא לכם להמציא, לכתוב, לעצב ולהדפיס, מה דעתכם להתקשר אל כל המוזמנים ופשוט להזמין אותם בעל-פה? מקורי, לא? אני בטוח שכולם ישתגעו על זה. נו, מצאתם משהו מתאים? אני מקווה שכן.


 כדרכי, אני מאד מבקש שתעדכנו אותי אם ראיתם או עשיתם משהו שאינו מופיע ברשימה.

אשמח להוסיף אותו למען המשפחות שעומדות לחגוג בקרוב.

bottom of page